OGULCAN AKALIN

Background

Ogulcan Akalın
1992 yılında Artvin’de dünyaya gelen Oğulcan Akalın, Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi İşletme Bölümünde okuduğu dönemde disc jokey kariyerinin ilk adımlarını atarak müzik sektörüne giriş yaptı. Müziğe olan merakı ve dj’liğe olan ilgisi dolayısıyla üniversite hayatı boyunca çeşitli yerlerde sahne alarak kendisini geliştirme imkanı buldu.
2013 yılı yaz sezonunda Türkbükü Hilton Otel ile başladığı profesyonel dj’lik kariyerine; Club Vogue, Almahara, Club Volume, 3 Lounge ile devam ederek adından başarıyla söz ettirdi. Yaz sezonlarını Antalya’nın Side İlçesi’nde geçiren başarılı dj Side’nin kupon mekanları olan Sidehouse Bar, Seaside Beach Lounge ve Karma adlı gece kulübündeki performanslarıyla kısa sürede şehirde tanınan bir isim haline geldi.
2019 kış sezonunu İstanbul’da geçiren Akalın orada bulunduğu müddetçe birçok başarılı performansa imzasını attı. Beyond Akaretler, Run Akaretler, Kiki Sıraselviler, Jİ Nişantaşı, Biber, Mentha Nova, Bonn Karaköy gibi Türkiye’nin önde gelen eğlence mekanlarında sergilediği performanslarla adından sıkça söz ettirdi.
Minimal, deep tech, tech house tarzıyla ön plana çıkarken, performanslarına techno dokunuşları da eklemeye başlayarak dinleyenlerini heyecanlandırmaya devam edeceğinin sinyallerini verdi. Birçok başarılı isimle aynı sahneyi paylaşan sanatçı kısa zaman içinde ilk teklisini yayınlamaya hazırlanıyor.


Dj

CONTACT US

0%
donut_large