CEREN PATRON

Background

Ceren Patron
İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat ve ayrıca İşletme mezunu olan Patron, iş dünyasının en büyük bağımsız denetim firmalarından biri olan PwC’de işe Auditor olarak başladı. Sonrasında Hürriyet Gazetecilik A.Ş.’de Financial Controller Budget Analysis, Controlling & Planning Assistant Manager olarak uzun yıllar çalıştı.
Çocukluk çağlarında rock ve metal müziklerle ilgili olan Ceren Patron, elektronik müzikle de ilgilenmeye başladı. Dj’lik ve prodüksiyon eğitimi alarak hobisini tutkuya çevirdi. Özellikle İstanbul’daki tüm elektronik müzik mekanlarında her hafta sahne almaya başladı. Sonrasında Ghost Organizastion’ı kurarak müzik dünyası ile kurumsal hayatı birleştirdi. Türkiye’de daha çok elektronik müzik üreten kadın dj ve prodüktörlerin olmasını hedefledi ve organizasyon yapısını büyüterek yine aynı isimde DJ ve Müzik Akademisi de kurdu.
Patron setlerinde Progressive ve Melodic House’dan Techno’ya underground müziğin farklı tınılarını bir araya getirerek kendine has bir rave tarz oluşturdu ve set başında enerjisi ile kitleleri topladı.
Son olarak ‘Bird in the Sky’ parçası ile ‘Beatport Producer Challenge’ yarışmasını kazandı ve ardından ‘Beatport Melodic House & Techno Top 100’e yerleşmeyi başardı.Son olarak da ‘Best New Melodic House & Techno of June’ listesinde 39. sıraya yerleşerek güzel başarlara imza attı.Türkiye’yi kadın dj olarak yurt dışında temsil etmek ve uluslarası organizasyonlara imza atmak isteyen Patron, organizasyon ve akademi yaşantısının yanı sıra stüdyo çalışmalarına da devam ederek yeni parçalar ile dünya listelerinde yer almayı hedefliyor.
Ceren Patron
(ING)
Having previously been interested in rock music as a teenager, Ceren Patron entered into the electronic music world with Melodic and Progressive sounds. Combining her underground progressive sound with drums, she created a unique style of her own. She soon received recognition and positive acclaim for her high-energy sets blended with emotional sounds. Embracing her latest passion for live mix nowadays, Patron continues to introduce her listeners to her new unique sounds.


Dj

CONTACT US

0%
donut_large